Паспорт роботи осередку
«Пісня моєї душі»
«Покажіть мені народ, у якого би було більше пісень».
М.В. Гоголь
Тема проекту: «Пісня – моє життя»
Керівник проекту: Худоба Любов Петрівна
Предмет, у рамках якого проводиться робота за проектом: музичне мистецтво
Навчальні дисципліни, близькі до теми проекту: українське народознавство, історія рідного краю, українська література, музика.
Тип проекту: дослідницький, творчий.
Задачі проекту:
- Зберегти і передати нащадкам усі ті кращі надбання національної культури, що були виплекані протягом століть українським народом.
- Створити атмосферу, щоб молодь не цуралася національного спадку, щоб свої ідеали знаходила у своїй країні, а не тільки на Заході.
- Зробити сьогодні так, щоб і завтра лунала пісня, щоб не всихало джерело народної мудрості і творчості.
Проблемні питання проекту:
- Що означає «мати почуття національної свідомості»?
- Що таке календарно-обрядова пісня?
- Коли артист стає «народним»?
- Українські народні музичні інструменти. Які вони?
Пісня – душа людини, незмінна її супутниця. Споконвіку в Україні співали. Пісня супроводжувала людину протягом усього її життя, допомагаючи у праці, прикрашаючи побут.
Музика, пісня зокрема – це мова народу, його національне багатство і культура, його історія. Сьогодні слід прикласти всіх зусиль, щоб народна пісня жила в серцях нинішнього покоління, щоб ніякі рок- та поп- жанри не захаращували її народних джерел.
Проект має виховний аспект, адже дає змогу виховати справжніх патріотів, громадян нашої України, котрі горді за свій народ і за те, що вони частка цього народу, а також зрозуміти, що починаємося ми з прадавніх коренів нашого роду, де споконвіку шанували працю, хліб на столі, рушник на стіні, бабусину вишиванку, дідусеву казку, мамину пісню. А незмінними символами були і залишаються упродовж віків – дзвінка криниця з журавлем, кущ калини під вікном, яворова колиска у ясній оселі.
Очікувані продукти проекту: презентації, збірка творчих робіт: оповідань, есе, малюнків, сценарії цікавих обрядових свят, обрядів, традицій.
Типологія проекту:
- За домінуючою в проекті діяльністю – дослідницький.
- За наочно-змістовною галуззю – міжпредметний.
- За характером координації проекту – з відкритою, явною координацією.
- За кількістю учасників – індивідуально-груповий.
- За тривалістю виконання – довготривалий.