Паспорт роботи осередку
«Невмовкаюча дзвіниця»
Першооснова будь-якої культури – це
«я», моя сім’я, мій рід і історія землі, на
якій я живу.
Тема проекту: «Моя сім’я, моя родина в житті і долі України»
Керівник проекту: Кононенко Любов Володимирівна
Предмет, у рамках якого проводиться робота за проектом: українське народознавство
Навчальні дисципліни, близькі до теми проекту: українське народознавство, історія рідного краю, українська мова, українська література, інформатика.
Тип проекту: дослідницький, творчий.
Задачі проекту:
- Навчитися здобувати інформацію з різних джерел, опрацьовувати її і робити висновки.
- Навчитися проводити опитування й обробляти його результати.
- Розвивати навички усного і писемного зв’язного мовлення, формулюючи висновки на підставі проведених досліджень і роботи з інформацією.
- Навчитися оформляти результати роботи.
Проблемні питання проекту:
- Як звучить слово, у якому сім «я»?
- Що таке материнська і батьківська лінія роду?
- Що зашифровано у словах «мій родовід», «моя земля»?
- Як ми розуміємо це слово “рід”, а від нього – “родина”, “народ”? Якщо “народ” – то, безперечно, - це наша Україна, наш український народ і ми всі – її діти. Старі, молоді, зовсім юні й ті, хто тільки спинається на ноги – всі! Немає для нас землі, дорожчої за нашу землю, де живуть наші родини. І коли ми говоримо: «Мій рід, моя родина», то у кожного в душі народжується щось таке тепле, ніжне, таке рідне і близьке. Бо ж це, перш за все, найближчі та найрідніші люди, це - рідна домівка, це - тихі пісенні вечори і сонячні росяні ранки, це - вишиванки, це – казки і легенди, мудре народне слово. З усього цього зіткане наше життя, ми – частинка, галузка, гілочка свого великого родового дерева.
Проект має виховний аспект, адже дає змогу виховати справжніх патріотів, громадян нашої України, котрі горді за свій народ і за те, що вони частка цього народу, а також зрозуміти, що починаємося ми з прадавніх коренів нашого роду, де споконвіку шанували працю, хліб на столі, рушник на стіні, бабусину вишиванку, дідусеву казку, мамину пісню. А незмінними символами були і залишаються упродовж віків – дзвінка криниця з журавлем, кущ калини під вікном, яворова колиска у ясній оселі.
Очікувані продукти проекту: презентації, збірка творчих робіт: оповідань, есе, малюнків, сценарії цікавих обрядових свят, обрядів, традицій.
Типологія проекту:
- За домінуючою в проекті діяльністю – дослідницький.
- За наочно-змістовною галуззю – міжпредметний.
- За характером координації проекту – з відкритою, явною координацією.
- За кількістю учасників – індивідуально-груповий.
- За тривалістю виконання – довготривалий.